Dla rodziców

Adaptacja

Najważniejszym warunkiem adaptacji dziecka w placówce opiekuńczo-wychowawczej jest przede wszystkim okazana Mu miłość. Trzeba, zatem uzbroić się w ogromną cierpliwość podczas adaptacji dziecka. Jak możesz pomóc dziecku w tym trudnym dla niego momencie:
  • Zacznij regulować rozkład dnia maluszka według rytmu dnia w Klubie dziecięcym.
  • Pożegnanie musi być czułe i trwać jak najkrócej
  • Jeśli Twoje dziecko weszło już na salę, nie zaglądaj by zobaczyć, czy co robi, jak się bawi, czy płacze.
  • Aby było mu łatwiej bez Ciebie, możesz zostawić maleństwu ulubioną maskotkę, pieluszkę lub coś, co mogłoby przynieść mu ulgę podczas ciężkich chwil po rozstaniu
  • Nie obiecuj nagrody materialnej, zabawki, słodyczy za to, że Twój synek lub córeczka zostanie bez Ciebie i nie będzie płakać.
  • Bądźcie konsekwentni!
Drogi Rodzicu, pamiętaj, że każdy maluch to indywidualna jednostka i każdy z nich posiada swój czas na adaptację.

Zapisy

  1. Zapisy dzieci odbywają się przez cały rok
  2. Podstawą zapisu dziecka jest „Karta zgłoszenia”, która znajduje się poniżej w wersji elektronicznej.
Bardzo prosimy o uważne wypełnienie danych i przesłanie ich na adres: helsds@poczta.onet.pl Jednocześnie zastrzegamy, że złożenie wniosku nie jest równoznaczne z jego przyjęciem. Po wysłaniu wiadomości drogą mejlową bardzo prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny: 506 691 130 w godzinach: 8.00 – 11.00.

Opłaty

Opłata stała: 300 zł/miesiąc, płatna zawsze 10-tego każdego miesiąca. Nie ulega zwrotowi bez względu na ilość dni pobytu dziecka w Klubie dziecięcym.

Stawka żywieniowa: 7 zł/dzień (śniadanie, obiad dwudaniowy, podwieczorek, płatne z góry za miesiąc razem opłatą stałą.

W przypadku nieobecności dziecka zwrotowi podlega dzienna stawka żywieniowa za każdy dzień nieobecności w przedszkolu. (odliczane w kolejnym miesiącu). Nieobecność dziecka w danym dniu należy zgłosić telefonicznie do godz. 8.00,

w przeciwnym razie stawka żywieniowa za dany miesiąc nie zostanie zwrócona.

Płatność – gotówką